מכונאות רכב

שיא הטכנולוגיה – שירות אישי – 50 שנות מצוינות

כשאיכות פוגשת מצוינות

כ-3.3 מיליון כלי רכב פרטיים נעים בכבישי ישראל, ומדי חודש עולים על הכביש כ-25,000 כלי רכב חדשים. אלה נהנים משירות של כ-5,000 מוסכים מורשים. הבטחת האיכות והבטיחות של תיקוני הרכב היא לפיכך אחד מהנושאים המשמעותיים ביותר בכלכלת ישראל, ולא פחות חשוב – גם בהקשר הסביבתי, הבריאותי והחברתי.

למכונאות הרכב חשיבות רבה קודם כל בנוגע לתקינות הרכב – ולפיכך במבחן הרישוי השנתי נבדקים היבטים שונים של תקינות זו – אולם השפעתה קריטית גם ביחס לבטיחות בדרכים. לכך יש להוסיף את העובדה שהמוסכים הם קו הטיפול הראשון בדגמים החדשים, היברידיים או חשמליים, ולפיכך מייצגים את המפגש של הציבור עם כלים אלה ואת "ניסיון החיים" כיצד יש לטפל בהם ולהתמודד איתם. מסיבה זו אנשי המקצוע עוברים הכשרות תכופות, בין היתר אצל מפעלי הרכב בעולם.

מה כוללת מכונאות הרכב

טיפולים תקופתיים: על פי הנחיות יצרני הרכב כל כלי צריך לעבור טיפול תקופתי בהתאם לקילומטרז' שעשה (השם המקובל הוא "טיפול 10,000", אבל כיום נהוג לבצעו כל 15,000 ק"מ או אחת לשנה – המוקדם מביניהם). טיפול זה נועד לתחזוקה השוטפת ולבדיקת בטיחותו של הרכב והוא כולל החלפת פילטר שמן, פילטר דלק ופילטר אוויר, נוזל בלמים, פלאגים ושמן מנוע; בדיקת הבלמים, הצמיגים, הפנסים, ציריות וגומיות, תושבות המנוע, ועוד. אם במהלך הבדיקה מתגלות תקלות שונות – הן תטופלנה וחלקים יוחלפו.

הכנה לטסט (מבחן הרישוי השנתי): נהג שרוצה לחסוך מעצמו התייצבות חוזרת במכון הרישוי – מעדיף לעיתים להעביר את כל הטיפול בנושא הטסט לידי המוסך המורשה שלו. אנשי המקצוע יודעים מה דרישות משרד הרישוי, ולמה יש להיערך, ובהתאם גם מכינים את הרכב ואף מעבירים בעצמם את הטסט במקום בעל הרכב. הדבר חוסך זמן רב לנהג ומבטיח הכנה מקצועית.

דיאגנוסטיקה: היות שכלי הרכב של השנים האחרונות – ודאי ההיברידיים והחשמליים – נשענים על בקרה ממוחשבת, ענף הרכב הוליד את הגרסה המעודכנת של מכונאות הרכב – הדיאגנוסטיקה, שהיא ניתוח ממצאים על בסיס בדיקות המחשב. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות חיבור ממוחשב לצורך אבחון תקלות (כולל כל נורית אדומה שנדלקת בלוח השעונים). הצפי של משרד האנרגיה כי בעוד כעשור כל שוק הרכב הישראלי יהיה חשמלי על-מלא מכוון לכך שמשקלה של הדיאגנוסטיקה רק יגדל בשנים הקרובות ויצריך אנשי מקצוע מיומנים.

מהו מוסך מורשה ומהו מוסך יבואן

מוסך מורשה: מפוקח על ידי משרד התחבורה וחברים בארגון המוסכים. פיקוח זה מחייב את המוסך ובעליו לעמוד בכללים מקצועיים ברורים, ביניהם: העסקת מכונאי עם הכשרה מתאימה והצגת מחירון מונגש לצרכן לפי שעת עבודה וחלפים (כשאלה חייבים להיות מקוריים או ממקורות מקצועיים כדי להבטיח את בטיחות הרכב). אם הלקוח סבל משירות לא טוב או ברכבו הותקנו חלפים בעייתיים – הוא יוכל להתלונן בפני ארגון המוסכים ומשרד התחבורה. לעומת זאת, במקרה של מוסכים שלא עומדים בתקינה אין פיקוח של ארגון המוסכים על עבודתם, על העובדים שמועסקים בהם ועל חלקי החילוף שהם מספקים, וללקוח – אין כתובת לתלונה במקרה הצורך.

מוסך יבואן: הוא מוסך המאושר על ידי יבואני רכב לטפל בדגמים שלהם. מכאן גם היכרותו הקרובה והראשונית עם דגמי הרכב החדשים ועם כל החלפים הקשורים לרכבים אלה. כמי שעומד בדרישות היבואנים, מוסך זה אמור להבטיח ללקוחות מקצוענות גבוהה ועדכנית, לצד חלפים מקוריים. הבעיה: בדרך כלל המחירים במוסכים אלה גבוהים בהשוואה למוסכים המורשים.

 

מוסך צמרת אשדוד – 50 שנות מצוינות

אלפי לקוחות מרוצים עברו במשך השנים במוסך צמרת, שנוסד ב-1974, וכמוסך יבואן של רנו, ניסן, דאצ'יה וצ'רי מספק שירותי מכונאות לדגמים אלה. עובדי המוסך המקצועיים שלנו מוסמכים על ידי היצרניות לביצוע כל דרישות מכונאות הרכב והתיקונים לרכביהן, ועוברים הכשרות תקופתיות אצל היבואניות בארץ במטרה להתעדכן באופן שוטף בכל חידושי הרכב. והתוצאה: טיפול מקצועי ואמין ללקוחות פרטיים, מוסדיים ומסחריים.

אצלנו כל רכב עובר ביקורת איכות קפדנית על ידי בוחן לפני היציאה מהמוסך, בעוד יועצינו מספקים ליווי צמוד ללקוחות במהלך תיקון רכבם. אצלנו תזכו גם בשירותים מיוחדים כמו העברת מבחני הרישוי (ללא תשלום, למעט אגרת הרכב), הסעת הלקוחות מהבית/העבודה ללא תשלום, שינוע רכבים מבית הלקוח או מעבודתו, רכב חלופי, ועוד. אין פלא שזכינו בתואר "מרכז שירות מצטיין ארצי" של רנו וניסאן בשנים 2011-2009, וגם השנה אנו מובילים את תחום השירות של רשת מרכזי השירות של רנו וניסאן.

כמי שעובדים עם רוב חברות הביטוח כמוסך הסדר, אצלנו ב"צמרת" מסוגלים לספק לכם את השירות האמין, הטוב והמסור ביותר. המוניטין שרכשנו בכל שנות קיומנו מעידים על כך, לצד מעגל הלקוחות הנאמנים שחוזרים אלינו ואל האמינות שלנו שוב ושוב.

התקשרו בכל בעיה וצורך בייעוץ – ונציגינו ישמחו לחזור אליכם במהירות וללוות אתכם בטיפול המיטבי.

08-8521717. כתובתנו: האשלג 40, אשדוד.

היתרונות שלנו

תפריט נגישות

מצטיין ארצי בשירות 🥇

נרגשים לשתף אתכם שמרכז שירות צמרת זכה כמצטיין ארצי בשירות

אנו ממשיכים ללמוד ולהשתפר מדי יום בכדי להעניק את השירות הטוב והמקצועי ביותר עבורכם.